Омилени концерти: Arctic Monkeys на Glastonbury 2013

Прв пост по долго време со надеж дека повторно ќе го активирам овој блог 🙂

Овој пат ви претставувам еден мој омилен концерт од Arctic Monkeys, односно нивниот настап како хедлајнери на британскиот фестивал Glastonbury во 2013. Неколку месеци пред издавањето на нивниот последен албум „AM“, Arctic Monkeys ни приредуваат неверојатно шоу. Со сет листа исполнета со хитови и нови синглови успеваат час и половина да не натераат да заборавиме на се што не мачи и едноставно да се препуштиме на музиката. Во комбинација со прекрасниот глас на Alex Turner, кој не води низ сетот, ова е совршениот концерт за сите фанови на овие момци. А на оние кои не се им препорачувам да го слушнат, затоа што сигурно ќе ги преобрати.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s