Моќта на книгите

Книгите во себе содржат цели светови. Ликови со кои сочувстуваме, кои ги сакаме и кои ги мразиме. Места кои сакаме да ги посетиме, моќи кои сакаме да ги поседуваме, настани кои сакаме да ги искусиме. Тие вилијаат на нас на безброј начини и тоа е нешто што талентираниот графички дизајнер од Бугарија, Младен Пенев, го оживеал во оваа креативна фотосесија.

1495282_10152065706568548_776168909_o

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s