Книги и љубов

Светот на книгите е уште поубав кога имаш со кого да го споделиш. Ако твојот партнер/партнерка ја дели твојата љубов кон книгите – нема поубаво чувство. Овие прекрасни фотографии ја покажуваат токму таа врска – меѓу паровите и книгите кои постојан дел од нивниот живот.

1531725_10152051862778548_617240832_n

992929_10151684750528548_1571122476_n

521570_10151663718793548_94046378_n

0b702856232c45125b173b0e55625772

bookcouple

Favim.com-18127

large

tumblr_ne1ywqZYz51sj0pdco5_1280

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s