„Нек те тело носи“ – песни кои те тераат да танцуваш

Сигурна сум дека сите барем еднаш го имаат доживеано овој момент  – седиш дома и слушаш музика, кога одеднаш почнува песна, на која не можеш, а да не играш. Почнува од стапалата кои го држат ритмот. Па се придвижуваат и раце и колковите. Одеднаш се движиш низ собата и пееш на сиот глас не грижејќи се за тоа кој гледа и слуша. Нешто како Олив во Easy A.

giphy

Овие песни не секогаш се популарни на диско подиумите, но тоа не значи дека на нив не може да се танцува. Вкусовите се различни, а и нели е позабавно да играш кога не се грижиш за погледите на другите?! Сепак на никој не би му сметало ако неговата омилена песна почне додека е на подиумот.

Ова се моите омилени песни, кои секогаш успеваат да ме придвижат. Кои се вашите?

Duran Duran – Rio 

Astronautalis – Contrails (feat Tegan Quin)

Panic! At The Disco – Lying Is The Most Fun…

Bernays Propaganda – Safe Left

Tegan and Sara – Closer

OneRepublic – Love Runs Out

Foltin – Елај си в кревет / Komm doch in mein Bett

MVP – Idemo gore

Capital Cities – Safe And Sound

Paolo Nutini – Scream (Funk My Life Up)

 

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Промени )

Connecting to %s