Околу светот со 11 романтични филмови [инфографик]

Заљубување во личност понекогаш знае да биде емоционален ролекостер, но кога се работи за заљубување во локација, многу често е љубов на прв поглед. Овој инфографик е вртоглаво патување низ светот со различни љубовни приказни и локациите на кои тие се одвиваат.

around-the-world-in-11-romance-movies_52fce324969b9

Извор: Visualistan

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s