Музички фестивали: некогаш и сега [инфографик]

Музиката се има променето многу од деновите на Вудсток, а со неа и музичките фестивали. Денес ја имаме можноста како посетители да го споделиме искуството со милиони луѓе онлајн, а ако сме далеку од посакуваниот настап да го следиме на социјалните мрежи. Погледнете ја оваа графика која ни покажува како музичките фестивали се смениле од 1969 година до денес.

music-festivals-then-now

Извор: DesignInfographics

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s