Нов тизер трејлер за Lemony Snicket: Запознајте го грофот Олаф!

Возбудата за новата серија на Нетфликс „Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events“ се зголемува. По првиот тизер трејлер, Нетфликс повторно ни дава поглед во новата серија презентирајќи го морничавиот гроф Олаф (Нил Патрик Харис)

Поранешната детска актерска ѕвезда на серијата Doogie Howser M.D е најпозната по улогата на Барни Стинсон во хит серијата How I Met Your Mother. Се работи за неверојатен актер, кој, како што овој тизер покажува, е застражувачки и брилијантен во улогата на грофот Олаф.

Целиот трејлер претствува едно одолговлечено откривање на грофот Олаф – најпрво неговото око, па неговиот тетовиран глужд, силуетата, додека конечно не ни го покажат неговиот лик.

Серијата ќе биде објавена на Нетфликс во Јануари 2017 и сега за сега изгледа дека ќе биде фантастична. Сите фанови се надеваат дека оваа адаптација ќе биде верна и достојна на книжевниот серијал.

Извор: The Reading Addicts

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s