Најпопуларните книги на сите времиња [инфографик]

Не постои начин објективно да се одредат најпопуларните книги во свестката историја, но следниот инфографик (од Lovereading.co.uk) ни дава прилично добра слика врз основа на проценети изданија, преводи и продадени копии.

0-7I2F8_T46EF63dtt.jpg

Извор: ElectricLit

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s