Зошто читателите се уште преферираат печатени книги? [инфографик]

Иако Киндл се појави на пазарот пред 7 години, печатените книги се уште владеат со книжевниот пазар и растот на продажбата на е-книгите драматично забави во последната година ипол. Зошто читателите не ги напуштија печатените книги за подостапните и поефтините е-книги, како што тоа го направија музичките фанови со музиката во мп3 формат? Веб страната FatBrain во 2014 направи анекта да види зошто читателите се уште преферираат печатени книги. Погледнете ги резултатите:

0-BhFN9etMF9CXJKz0.png

Извор: ElectricLit 

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s