30 филмови кои ќе ви го подобрат расположението

На сите ни се случува да имаме лоши денови. Денови кога ништо не ни од рака – автобусот ни бега пред нос, кафето кое само што сме го купиле ни паѓа од рака, се сопнуваме и на најмалата препрека на патот. За мене најдобриот начин да го подобрам денот е да се изгубам во добра музика (ако сум во движење) и добра книга или добра филм ако сум дома.

Корисничката на една од најпопуларните страни за филмови LetterboxdSin Popena, има напревено една одлична листа на филмови, кои можат да ви го свртат денот на подобро:

1. The Perks of Being a Wallflower (2012)

2. Hunt for the Wilderpeople (2016)

3. Juno (2007)

4. The Breakfast Club (1985)

5. Bridget Jones’s Diary (2001)

6. Amélie (2001)

7. Pride and Prejudice (2005)

8. It’s Kind of a Funny Story (2010)

9. Whip It (2009)

10. The Secret Life of Walter Mitty (2013)

11. Scott Pilgrim vs the World (2010)

12. The Holiday (2006)

13. Forrest Gump (1994)

14. Roman Holiday (1953)

15. Big Fish (2003)

16. When Harry Met Sally (1989)

17. Harold and Maude (1971)

18. Safety not Guaranteed (2012)

19. Submarine (2011)

20. The Philadelphia Story (1940)

21. Life of Brian (1979)

22. The Big Lebowski (1998)

23. Intouchables (2011)

24. Guardians of the Galaxy (2014)

25. Grey Gardens (1975)

26. About Time (2013)

27. The King’s Speech (2010)

28. Inside Out (2015)

29. A Hard Day’s Night (1964)

30. Wall-E (2008)

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s